Regał na stal

Regał na stal
DRUDOM logo simple

Pomocny w magazynowaniu długich przedmiotów regał na stal

Niejeden domowy majsterkowicz posiada w swoim warsztacie takie materiały, których przechowywanie nie należy do najłatwiejszych. Z pewnością zaliczyć można do nich długie rury, pręty, płaskowniki i inne kształtowniki, które nierzadko sięgają nawet 6 metrów lub więcej. Bardzo często zdarza się, że materiał ten leży na podłodze, blokując przejście, brudząc się i przeszkadzając w innych pracach. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi sprawdzone rozwiązanie, jakim jest regał na stal. Taki stojak na kształtowniki pozwala w dużym stopniu zagospodarować dodatkowe miejsce i ułatwia dbanie o porządek.

Regał na stal tego typu musi być tak skonstruowany, aby nie było obaw, że coś się urwie albo przewróci gdy będzie na nim leżeć kilka lub nawet kilkanaście ton materiału metalowego. Na poniższych zdjęciach widać stojaki, które wykonano z profilu zamkniętego o wymiarach 50x50x2.0, natomiast zastrzały do każdej półki wykonano z kształtownika 50x20x2.0. Dzięki temu stojak jest wytrzymały i potrafi wytrzymać obciążenia do wielu ton. Stabilność całej konstrukcji dodatkowo nadają śruby montażowe w ścianie i podłodze. Chcąc zwiększyć dopuszczalne obciążenie nie zmieniając tym samym kształtu wystarczy zwiększyć liczbę pojedynczych stojaków.

W zależności od ciężaru magazynowanych przedmiotów, a także wymiarów danego pomieszczenia możliwa jest zmiana wymiarów i kształtu stojaka. Taki regał na stal może być też skonstruowany z innych materiałów jeżeli jesteśmy pewni jakie przedmioty będą na nim leżeć. Na przykład gdy wiemy, że regał na służyć tylko do rur PCV, spokojnie można zastosować lżejsze (tańsze) kształtowniki do produkcji regału. Przy większych obciążeniach powinno się wziąć pod uwagę mocniejsze zastrzały, krótsze ramiona półek lub większą liczbę stojaków. Warto pamiętać także, że dolna podstawa może przyjąć ogromne obciążenia, co jeszcze bardziej stabilizuje całą konstrukcję. Ścianę nad stojakami można wykorzystać na półki, które nie będą przeszkadzać w zdejmowaniu stali a dostarczą dodatkową powierzchnię magazynową.

Chętnych do uzyskania dodatkowych informacji lub wyceny regału na stal według własnego projektu zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy w doborze odpowiednich materiałów.